Panel dekoracyjny z ametystów Light Ametyst

Panel dekoracyjny z ametystów Light Ametyst

Kategoria : kolekcja ekskluzywna

Typ kamienia: kamień szlachetny należący do grupy kwarcu
Nazwa: Light Ametyst
Format: na zamówienie
Grubość: 2cm
Kraj pochodzenia: Indie
Wykończenie: polerowane
Kolorystyka: fioletowa, jasno-fioletowa, wrzosowa, jasno-wrzosowa, naprzemienne ułożenie warstw kryształów o różnym zabarwieniu
Cena: 5500zł/m2

Ametyst to kamień szlachetny występujący w wielu odcieniach fioletu, od ciemnego fioletu do bardzo jasnej barwy wrzosowej. Jego nazwa pochodzi od greckiego słowa „amethysos” co w tłumaczeniu oznacza „trzeźwy”. Starożytni Grecy używali tego niezwykłego kamienia do wyrobu kielichów z których pili wodę, a kamień nadawał napojowi purpurowe zabarwienie.

Ametyst jest kamieniem „spokoju i relaksu”, przynosi ulgę i wyciszenie w sytuacjach stresowych, uwalnia od zmęczenia, pomaga radzić sobie z emocjami. Ametystowi przypisuje się moc łagodzenia konfliktów poprzez oczyszczanie pomieszczeń z negatywnej energii. Według medycyny niekonwencjonalnej ametyst przyspiesza przemianę materii, łagodzi bóle głowy i migreny, wzmacnia układ nerwowy.

Kamień ten jest wykorzystywany jako materiał dekoracyjny w jubilerstwie, doskonale sprawdza się jako materiał wykończeniowy w luksusowych wnętrzach i aranżacjach a w szczególności wykorzystywany jest jako okładzina/ panel ścienny.


Wybierz język

  • English
  • Deutsch
  • Čeština

Archiwa