STRONA W BUDOWIE ZA UTRUDNIENIA SERDECZNIE PRZEPRASZAMY
W tym miejscu znajdziesz wszystkie informacje na temat

  • sposobu zamawiania towarów w firmie Stoneland
  • sposobu odbioru, dostaw oraz wysyłek zakupionego towaru
  • metod płatności
  • reklamacji 
  • kosztów transportu

Sposoby zamawiania towaru w Stoneland

Zamówienia  możemy składać na mail

biuro@stoneland.com.pl

lub pod numerem telefonu

605 299 699 oraz 605 977 944

oczywiście najlepiej jest odwiedzić nas osobiście w naszej siedzibie w Bielanach Wrocławskich do czego serdecznie zachęcamy

Przy odbiorze w sklepie

Zapłata kartą płatniczą lub gotówką przy odbiorze towaru

Przy sprzedaży wysyłkowej

Przedpłata na konto na podstawie otrzymanej faktury Pro Forma lub za tzw pobraniem czyli płatność u kuriera przy odbiorze przesyłki

Odbiór osobisty

Towar możemy bezpłatnie odbierać bezpośrednio w naszej siedzibie w Bielanach Wrocławskich lub z magazynu, który również mieści się w Bielanach Wrocławskich

Wysyłki kurierskie – płytki kamienne

Płytki kamienne wysyłamy na palecie na którą maksymalnie możemy zapakować około 30m2 (1 tona) Każda ilość ponad jedną tonę pakowana jest na kolejną paletę. Towar dostarczany jest samochodem z windą .

koszt wysyłki 1 palety – 170pln przy przedpłacie oraz 200pln kiedy wysyłamy za tzw pobraniem

Wysyłki kurierskie  – fornir kamienny

Fornir kamienny wysyłamy w specjalnych kartonach do których maksymalnie możemy spakować około 20 arkuszy (max 30kg) w formacie 122×61 cm. Arkusze pakowane są ‘na płasko’ Koszt takiej wysyłki przy przedpłacie  to 40pln W przypadku pobrania 50pln

Fornir kamienny w dużych formatach 244×122 cm również wysyłamy w specjalnie do tego przygotowanych kartonach jednak arkusze pakowane są w ‘rolki’ Maksymalnie do kartonu możemy spakować 5szt. Koszt takiej wysyłki przy przedpłacie to 55pln W przypadku pobrania 65pln

Wysyłki kurierskie – lekkie

Inne towary których waga nie przekracza 30 kg

Koszt przesyłki przy przedpłacie to 25pln W przypadku pobrania 35pln

UWAGA wszystkie podane ceny dotyczą wysyłek krajowych. Każda wysyłka poza Polskę wymaga indywidualnego ustalenia kosztu , który zależy od min. wagi oraz kraju do którego ma być wysłana.

1. Płytki kamienne oferowane przez Stoneland są materiałem naturalnego pochodzenia. Wszelkie różnice związane z kolorem, strukturą oraz odcieniem i użyleniem sprzedawanych kamieni w odniesieniu do prezentowanych próbek nie stanowią podstawy do uznania reklamacji oraz zwrotu towaru.

2. Kamień naturalny należy montować na kleje tylko i wyłącznie przeznaczone do kamienia naturalnego wedle wskazówek producenta. Spoinowanie kamienia należy wykonywać materiałami fugującymi przeznaczonymi tylko do kamienia naturalnego wedle wskazówek producenta. Brak zastosowania odpowiednich środków do montażu kamienia nie będzie stanowił podstaw do uznania reklamacji.

3. Transport wszystkich elementów kamiennych powinien odbywać się pionowo. Każda inna metoda transportu powodująca uszkodzenia kamienia naturalnego nie stanowi podstaw do uznania reklamacji.

4. Tolerancja wymiarowa w przypadku płytek kamiennych jest różna dla każdego produktu. Różnice wynikające z procesu produkcyjnego nie stanowią podstaw do uznania reklamacji.

5. Gwarancja obejmuje wszystkie towary zakupione w firmie Stoneland tylko do czasu montażu kamienia, jednakże nie dłużej niż 12 miesięcy od daty zakupu. Po dokonaniu instalacji kamienia w miejscu docelowym wszelkie konsekwencje związane z nieprawidłowym montażem materiału przechodzą na wykonawcę.

6. Podstawą do rozpatrzenia reklamacji jest pisemna informacja przekazana do firmy Stoneland drogą pocztową lub mailową na adres biuro@stoneland.com.pl zawierająca: krótki opis reklamacyjny, nr dokumentu zakupu, tj. faktury lub paragonu. Firma Stoneland na rozpatrzenie reklamacji daje sobie 14 dni od dnia wpłynięcia zgłoszenia reklamacyjnego. Podstawą do uznania reklamacji jest okazanie przez kupującego dokumentu zakupu towaru w oryginale.

7. Odbiór osobisty towarów wiąże się z przekazaniem odpowiedzialności za transport kamienia na kupującego i kamień nie podlega reklamacji.

8. Podczas odbioru kamienia dostarczanego przez kuriera Kupujący powinien zapoznać się ze stanem dowiezionego towaru w obecności przewoźnika. W przypadku niezgłoszenia ewentualnego uszkodzenia towaru podczas transportu przez firmę kurierska w obecności przewoźnika i sporządzenia odpowiedniego protokołu firma Stoneland nie ma obowiązku przystępować do rozpatrzenia reklamacji. (patrz – instrukcja postępowania w przypadku przesyłek kurierskich)

9. Firma Stoneland zwolniona jest z wszelkich zobowiązań wynikających z gwarancji w przypadku gdy:

– towar został niewłaściwie transportowany

– dokonano niewłaściwego montażu kamienia naturalnego niezgodnego z zasadami wiedzy budowlanej

– przeprowadzona impregnacja została dokonana niewłaściwie

– kamień naturalny został eksploatowany niezgodnie ze swoim przeznaczeniem

– Towar został niewłaściwie przechowany

Należy sprawdzić stan dostarczonej przesyłki w obecności kuriera przed podpisaniem odbioru na liście przewozowym. Sprawdzenie stanu dotyczy zarówno jego opakowania jak i zawartości. Jeżeli sprawdzenie stanu przesyłki nie jest możliwe w obecności kuriera, należy podpisać list przewozowy z adnotacją „Towar przyjęto warunkowo bez sprawdzenia”. W tym przypadku, po odkryciu uszkodzenia przesyłki, należy w ciągu 7 dni zgłosić do firmy kuriera prośbę o jego przybycie w celu spisania protokołu szkody. Przyjęcie przesyłki bez stosownej adnotacji oznacza brak zastrzeżeń ze strony odbiorcy i powoduje wygaśnięcie prawa do roszczeń wynikających z powodu uszkodzenia przesyłki w trakcie transportu. Przed podpisaniem protokołu szkody zaleca się skontrolowanie treści wpisanych przez kuriera co do adekwatności z zaistniałą sytuacją. W przypadku stwierdzenia uszkodzenia zawartości podczas transportu prosimy niezwłocznie o wykonanie zdjęć uszkodzonego towaru. Uszkodzony towar należy przechować do czasu rozpatrzenia reklamacji przez kuriera.

Ogólne zasady pielęgnacji kamienia

Aby kamień utrzymał swoje właściwości na długi czas i naturalne piękno muszą zostać zachowane odpowiednie zasady pielęgnacji. Poszczególne grupy kamienia różnią się od siebie m. in. wytrzymałością na ścieranie, twardością, stopniem absorpcji wody, itd. Aby móc zadbać odpowiednio o kamień zachęcamy do zapoznania się z najważniejszymi wskazówkami pielęgnacji i najczęściej zadawanymi pytaniami.

Kamień jest jednym z najpiękniejszych i najtrwalszych materiałów wykorzystywanym do wykończenia wnętrz. Jak każdy materiał naturalny kamień wymaga odpowiedniej impregnacji i odpowiedniego traktowania, aby zachować swoje piękno. Pielęgnacja kamienia jednak nie jest ani zbyt wymagająca, ani uciążliwa.

Zalecane jest, aby systematycznie używać specjalnych środków przeznaczonych jedynie do czyszczenia kamienia, które są powszechnie dostępne w sklepach z chemią budowlaną lub marketach budowlanych. Środki te zapobiegają powstawaniu warstwy niewidzialnego pyłu, chronią kamień przed wnikaniem brudu i wilgoci, a jednocześnie nasycają kolor. Należy pamiętać, aby używać kosmetyków przeznaczonych tylko do pielęgnacji kamienia, gdyż inne powszechnie spotykane środki sprzątające mogą uszkodzić kamień i zmienić jego kolor.

Kamień naturalny powinien być poddawany regularnej impregnacji. Każdy kamień poprzez użytkowanie ulega eksploatacji, a w jego strukturze pojawiają się mikroszczeliny. Celem impregnacji jest ich likwidacja oraz utworzenie na powierzchni kamienia warstwy ochronnej, która zapobiega wnikaniu ciężkiego do usunięcia brudu w szczeliny powstałe na powierzchni. Na każdym środku do impregnacji widnieje instrukcja zastosowania podana przez producenta. Ponadto zalecane jest, aby kamienie mocno absorbujące wodę, np. piaskowce zostały poddane impregnacji w celu zamknięcia mikroszczelin co zapobiega wchłanianiu wody lub innych cieczy.

Kamień należy impregnować raz na kilka lat i jest to okres zazwyczaj od 3 do 4 lat. Impregnacja to stała i bardzo trwała ochrona przed użytkowaniem, plamami wody lub cieczy czy tłuszczu. Producenci środków impregnujących indywidualnie zalecają sposób zastosowania.

Kamień elewacyjny naturalny powinien być impregnowany przede wszystkim w tym celu, by przetrwał w dobrym stanie długie lata, nie tracąc swoich właściwości. Impregnacja pozwala też na zachowanie przez kamień jego urody i naturalnego piękna. Kamień naturalny na ścianę czy podłogę to prosty sposób na uszlachetnienie wnętrza, jednak by nie tracił na swojej atrakcyjności musi być impregnowany. Czynność tę można wykonać samemu lub zlecić ją wykwalifikowanym fachowcom. Dzięki zastosowaniu powłoki impregnującej okładzina kamienna jest odporna na wszelkie działania czynników zewnętrznych które mogłyby doprowadzić do korozji materiału. Nowoczesne preparaty impregnujące mają właściwości hydrofobowe oraz oleofobowe . Mikroskopijna powłoka powoduje odpychanie kropel wody które spływają po powierzchni zbierając cząsteczki brudu. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie impregnatu wydobywającego kolor oraz podkreślającego strukturę kamienia naturalnego.

Granit przede wszystkim jest dużo twardszy i nie chłonie wody tak intensywnie jak marmur. Dzięki temu granit idealnie nadaje się, jako materiał wykończeniowy zewnętrzny. Marmur jest kamieniem miękkim intensywniej absorbującym wodę, ale jednocześnie bardzo pięknym, a po odpowiedniej impregnacji idealnie nadaje się do zastosowania wewnątrz budynków, w łazienkach oraz znajduje swoje zastosowanie w formie wszelkich elementów wykończeniowych.

Masz pytania?

Nie czekaj, napisz do nas!