ARANŻACJA ŁAZIENKI – KAMIEŃ NATURALNY DO ŁAZIENKI I POD PRYSZNIC

ARANŻACJA ŁAZIENKI – KAMIEŃ NATURALNY DO ŁAZIENKI I POD PRYSZNIC

Aranżacja łazienki przy wykorzystaniu kamienia naturalnego jakim jest łupek jest zawsze bardzo elegancka i ponadczasowa. Wykorzystanie kamienia w łazience, na ścianach, podłodze, obłożeniu wanny czy prysznica jest doskonałą inwestycją na długie lata. Piękno natury jakie odzwierciedla łupek nigdy nie wyjdzie z mody. Różnorodność kamienia, bogactwo kolorów sprawia, że każda płytka jest niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju. Wzory i klimat jaki tworzy łupek w pomieszczeniu jest nie do podrobienia. Długotrwały proces powstawania kamienia naturalnego powoduje, że każdy kamień ma inny rysunek, odcień, a nawet kolor – jest to normalne zjawisko w ramach jednego gatunku.

Coraz chętniej łupek stosowany jest do wykończenia prysznica dzięki swoim właściwościom. Trwałość i struktura sprawiają, że płynąca woda po płytkach kamiennych nie jest żadnym problemem. Wymogiem takiej realizacji jest niezbędna impregnacja kamieni impregnatem hydrofowbowym.
Aranżacje wnętrz łazienek obejrzyj w galerii, gdzie zamieściliśmy inspirujące zdjęcia, jak stosować kamień naturalny łupek w nowoczesnej łazience.

JAK PIELĘGNOWAĆ KAMIEŃ W ŁAZIENCE?

Wspaniałą możliwością jest to, że każdy kamień nadaje się do łazienki, pod warunkiem, że będzie odpowiednio zaimpregnowany. Nie zaimpregnowany może ulec korozji materiału oraz takim zabrudzeniom, które będą nie możliwe do usunięcia. Impregnacja kamienia w łazience jest niezbędna na początku używania, później powinna być powtarzana co kilka lat.

Do impregnacji płytek kamiennych pod prysznicem zalecamy zastosować dostępne także w naszej ofercie nanoimpregnaty hydrofobowe i oleofobowe o nazwie Shieldon Stone. Preparaty te zawierają nanocząsteczki odpychające wodę oraz ograniczają wchłanianie się olejów czy tłuszczy co daje doskonała ochronę kamienia przed korozją materiału. Środki do impregnacji są także antybakteryjne, gdyż zawierają one aktywne cząsteczki srebra.

Codzienna pięlegnacja kamienia powinna odbywać się za pomocą środków myjących przeznaczonych tylko i wyłącznie do kamienia. Pozwala to na utrzymanie kamienia w czystości, a jednocześnie zabezpiecza płytki przed działaniem kamienia znajdującego się w wodzie oraz środkami myjącymi.

Wynikiem właściwej impregnacji – ochrony kamienia jest efekt, w którym kamień nie przyjmuje wody, ani tłuszczy – woda spływa po kamieniu nie przedostając się do głębszych warstw.


Wybierz język

  • English
  • Deutsch
  • Čeština

Archiwa