Porady

Nasz blog to miejsce, w którym znajdziesz porady oraz inspiracje dotyczące kamienia naturalnego. Obserwuj nas! Jeżeli nie znalazłeś na naszej stronie odpowiedzi na nurtujące Cię pytania to napisz do nas, a my na pewno nie pozostawimy Cię bez odpowiedzi.

Aranżacje w stylu loftowym z wykorzystaniem okładzin ściennych – kolekcja industrialna Stoneland

Na loftowy charakter pomieszczeń wpływa wiele czynników. Tym, co je wyróżnia, są zwykle otwarte przestrzenie, wysokie ściany, duże okna czy widoczne elementy konstrukcji, słowem rozwiązania architektoniczne kojarzące się z wielkimi fabrykami. Co ciekawe, taki industrialny styl z powodzeniem przenieść można również do lokalu mieszkalnego, dodając do jego bieżącego stanu indywidualnie wybrane przez siebie rozwiązania.

Czego nie może zabraknąć w każdym oryginalnym projekcie loftowym? Otwartej przestrzeni, surowego wykończenia, a także dużych okien wpuszczających do pomieszczenia mnóstwo światła. Wnętrza industrialne nie obędą się również bez dostrzegalnych detali konstrukcyjnych oraz charakterystycznych rdzawych elementów w kolorze rudej blachy kortenowskiej czy też blachy miedzianej oksydowanej na niebiesko.

 

Loftowa aranżacja przestrzeni bez wątpienia wymaga starannie dobranych elementów, które znajdziesz w nietuzinkowej kolekcji industrialnej Stoneland:

 

●       Metal Gate Oxido – odlew z żywicy o wymiarach 122x61 cm oraz strukturze starej metalowej bramy w kolorze blachy kortenowskiej. Świetnie sprawdzi się np. na przesuwne drzwi.

 

●       Metal Gate Grey – antracytowa okładzina ścienna z wyraźnie zaznaczoną formą kutej bramy, inspirowana stylem #hardloft.

 

●       Metal Gate Copper Blue Patine – charakteryzuje się niepowtarzalnym kolorem oksydowanej na niebiesko miedzi, łącząc metaliczny połysk z matem. Tę okładzinę charakteryzuje niebanalny kontrast niebieskiego koloru z miedzianymi przetarciami, co pozwala na wprowadzenie do stylu loftowego odrobiny koloru, dzięki któremu surowe wykończenie zyskuje zupełnie nowy charakter.

 

●       Metal Gate Copper Antique – okładzina ścienna w postaci postarzanej bramy w kolorze miedzi. Inspirowana industrialnym klimatem, widocznym m.in. w delikatnie oksydowanej na rdzawo powierzchni.

Niepowtarzalny #industrialnyklimat stworzysz również z kolekcją arkuszy imitujących ryflowaną blachę kortenowską, będącą bezpośrednim nawiązaniem do stylu #artdeco:

 

●       Diamond Oxido – nietuzinkowa okładzina o strukturze zardzewiałej blachy z widocznym wypukłym wzorem karo.

 

●       Diamond Blue Patine –  okładzina ścienna wyglądająca niczym oksydowana na niebiesko blacha w kolorze miedzi, którą widać zwłaszcza na ryflowaniach.

 

Wyjątkowo rozbudowana kolekcja industrialna Stoneland to przede wszystkim gwarancja korzystnej ceny. Surowe, imitujące blachy okładziny ścienne są również niezwykle łatwe w montażu, do którego przydaje się klej elastyczny Flexstone BCR. Oferta loftowych okładzin Stoneland daje niemalże nieograniczone możliwości zastosowania zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Gwarantujemy, że będą się one prezentować niebanalnie na lekkich ściankach działowych, elewacjach, a także bramach garażowych. Zapoznaj się z całym wachlarzem wyjątkowych okładzin ściennych w stylu industrialnym od Stoneland już dziś!