Porady

Nasz blog to miejsce, w którym znajdziesz porady oraz inspiracje dotyczące kamienia naturalnego. Obserwuj nas! Jeżeli nie znalazłeś na naszej stronie odpowiedzi na nurtujące Cię pytania to napisz do nas, a my na pewno nie pozostawimy Cię bez odpowiedzi.

Kamień naturalny w domu – jak go pielęgnować?

marmurowy fornir kamienny biało szary
Nie da się ukryć, że coraz więcej osób decyduje się na płytki dekoracyjne i panele z kamieni naturalnych. Z powodzeniem mogą one służyć nie tylko do wykończenia łazienki czy kuchni, ale również pokoju dziennego, tarasu oraz sypialni.

Stawiając na kamień ozdobny do domu, warto pamiętać jednak o tym, że dla zachowania go w dobrym stanie należy podejmować różne działania pielęgnacyjne – czyszczenie, a także okresową impregnację. Pozwoli Ci to cieszyć się pięknym zewnętrznym i wewnętrznym kamieniem dekoracyjnym niezależnie od upływu lat.

Czyszczenie kamienia – sprawdź specjalistyczny płyn do mycia Skoncentrowany-plyn-do-mycia-kamienia Stone Expert marki Lovestoned

Posiadaczom płytek marmurowych czy też płyt wykonanych z czarnego granitu, forniru kamiennego lub innych naturalnych kamieni polecamy skuteczny preparat do czyszczenia Stone Expert marki Lovestoned. Oscylujące powyżej 7 pH gwarantuje, że płyn ten jest całkowicie bezpieczny do stosowania na powierzchniach różnych kamieni naturalnych. Co ważne, nie tylko efektywnie usuwa zabrudzenia, ale ogranicza również powstawanie smug. Ponadto szybko schnie, nadaje delikatny połysk i nie wymaga dodatkowego polerowania.

Nano Impregnaty Lovestoned

Dla zachowania nieskazitelnej powierzchni kamienia naturalnego ważne jest nie tylko jego regularne czyszczenie, ale też należyta impregnacja. Preparaty marki Lovestoned to paroprzepuszczalne impregnaty o właściwościach hydrofobowych i oleofobowych, które bez obaw można stosować, nie ryzykując zmiany koloru kamienia. Ich działanie opiera się na tworzeniu niewidocznej nano powłoki, gwarantującej skuteczne odpychanie cząsteczek wody oraz tłuszczów. Co więcej, impregnaty Lovestoned do kamienia naturalnego nie wydzielają drażniącego zapachu, dlatego mogą być używane zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz.

Impregnat-do-kamienia-Invisible-coating

Impregnat-do-kamienia-Intensive-color

Płytki z kamienia naturalnego – co powinieneś wiedzieć?

Marzy Ci się marmurowy blat, a może chciałbyś wyłożyć granitową podłogę w swojej łazience? W obu przypadkach najpierw zapoznaj się ze sposobami pielęgnacji kamieni naturalnych oraz wybierz materiał najbardziej zbliżony do Twoich potrzeb. Ponadto zachęcamy również do sprawdzenia oferty płynów do czyszczenia czy impregnatów marki Lovestoned, dzięki którym na pewno utrzymasz powierzchnie w doskonałym stanie przez wiele lat. Postaw na kamień dekoracyjny od Stoneland i zaaranżuj na nowo przestrzeń w Twoim domu już dziś!