Porady

Nasz blog to miejsce, w którym znajdziesz porady oraz inspiracje dotyczące kamienia naturalnego. Obserwuj nas! Jeżeli nie znalazłeś na naszej stronie odpowiedzi na nurtujące Cię pytania to napisz do nas, a my na pewno nie pozostawimy Cię bez odpowiedzi.

Efekt postarzałej kamiennej posadzki

Najbardziej klimatyczne, zabytkowe stare miejsca mieszkalne przesycone są nutką tajemniczości i sentymentu. Kiedy wchodzimy w taka przestrzeń zauważamy wystylizowane postarzane podłogi, ściany i meble. W takich pomieszczeniach, salonach, a nawet obiektach publicznych wyczuwamy ten przytulny klimat ze śladem historii.

Szczególne miejsca takie jak stare dworki rodowe, pałace czy zameczki, winnice  oraz stare kamienice mają ten swój urok i klimat. Najczęściej takie "budowlane perełki" przekształcane są w obiekty użyteczności publicznej pod gastronomie czy hotelarstwo. Aby odbudować taki starodawny sentymentalny klimat inwestorzy szukają nietuzinkowych materiałów wykończeniowych. 

JAKIE MATERIAŁY MOŻEMY ZASTOSOWAĆ ABY UZYSKAĆ EFEKT PODŁOGI Z MINIONEJ EPOKI
Takim wyszukanym materiałem na posadzki oraz ściany jest kamień naturalny ŁUPEK INDYJSKI  w płytce  Lupek-California-Gold,  Kamien-naturalny-Rustic-Black, czy jasny  Kamien-naturalny-Lupek-Indian-Autumn .  Płytki kamienne z łupka indyjskiego doskonale łączą się ze starą cegłą budynku. Stosując płytkę kamienną, nasyconą odcieniami brązu i szarości,  w formacie 30x60cm  naszą uwagę przykuwa podłoga o wyraźnych śladach użytkowania. W płytce z łupka efekt ten zapewniaja nam naturalne łupania oraz kolorystyka i struktura skały. Taki materiał położony na podłodze szlifuje i obrabia się sam poprzez nasze użytkowanie. Uniwersalny format płytki 30x60 cm sprawdzi się na podłodze, gdyż każda płytka róźni się od siebie, każda jedna jest niepowtarzalna, co utworzy piękną kompozycję kolorystyczną.

STYLOWA KAMIENNA POSADZKA DO NOWOCZESNEGO DOMU
Jeśli chcemy uzyskać nowoczesny dizajn to warto pomyśleć o szarych wapieniach. Limestone Grey Plytki-kamienne-szare-Wapien-Grey lub czarnych wapieniach indyjskich Wapien-Black-Leather . Płytki kamienne są łupane i dodatkowo obrabiane aby celowo uzyskać efekt przetarcia. Szare wapienie Limestone Grey występują w formacie tzw deski 20x90x2cm co dodatkowo czyni je atrakcyjnymi pod względem estetycznym. Wykończenie naturalne oraz przecierane leatker jest bardzo praktyczne w użytkowaniu. 

TRWAŁOŚĆ ORAZ NIEPOWTARZALNE PIĘKNO KAMIENNEJ POSADZKI W TWOIM DOMU
Z powodzeniem możemy zastosować płytkę z łupka o powierzchni naturalnie łupanej zarówno w starych dworkach a także zdecydowanie w nowoczesnych projektach zachowując bardzo klimatyczny efekt postarzenia, z wyraźnymi śladami użytkowania. Jeśli zależy nam aby zachować klimatyczny wystrój i efekt, że dany materiał wykończeniowy pochodzi z poprzedniej epoki zdecydowanie płytka kamienna naturalnie łupana w bogatym wachlarzu kolorystycznym spełni nasze oczekiwania. Postarzana podłoga z kamienia zachwyca pod względem estetycznym jak i jest bardzo praktyczna. Jest trwała, praktycznie niezniszczalna i nadaje się pod ogrzewanie podłogowe.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Stoneland w zakładce Płytki łupek oraz Płytki Wapień