Porady

Nasz blog to miejsce, w którym znajdziesz porady oraz inspiracje dotyczące kamienia naturalnego. Obserwuj nas! Jeżeli nie znalazłeś na naszej stronie odpowiedzi na nurtujące Cię pytania to napisz do nas, a my na pewno nie pozostawimy Cię bez odpowiedzi.

Kamienie dekoracyjne do podświetlania

kamień do podświetlania agat blue
Choć kamień naturalny sam w sobie jest niebywale wyjątkowy, równie interesującym sposobem na aranżację domu, restauracji czy salonu kosmetycznego może być zastosowanie go wraz z podświetleniem.

Ukryte lampy dodadzą mu niebywałego uroku, pozwalając dostrzec jeszcze dokładniej nieregularną strukturę, niepowtarzalną kolorystykę i wyjątkowość faktury kamienia naturalnego. Co ważne, warto pamiętać, że nie każdy rodzaj kamieni dekoracyjnych będzie nadawał się do takiego wykorzystania. Wśród tych, które sprawdzą się do podświetlania, należy wymienić, chociażby transparentny fornir kamienny oraz kamienie ekskluzywne (agat, kwarc czy ametyst).

Transparentny fornir kamienny do podświetlania – wszystko, co powinieneś o nim wiedzieć

Szukasz dekoracyjnej okładziny, która może być zastosowana na wielu powierzchniach? Chciałabyś urozmaicić aranżację wnętrza, montując dodatkowe oświetlenie na ścianie lub umieszczając je pod barowym blatem? Transparentny fornir kamienny okaże się do tego idealnym materiałem. Tym, co go wyróżnia, jest niejednolity koloryt oraz ciekawa struktura, co ma zastosowanie zwłaszcza przy tworzeniu podświetlanych kompozycji z jego udziałem. Postaw na transparentny fornir kamienny Indian Autumn Transparent, Deoli Green czy California Gold, by cieszyć się nietuzinkowym wystrojem.

Ekskluzywne panele dekoracyjne z agatów – podświetlane kamienie z wielu kolorach

Płyty z agatów są tym elementem aranżacji, który sprawdzi się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych projektach. Półszlachetne kamienie to gwarancja klasy, szyku, a ponadto jedynej w swoim rodzaju palety barw. Dla podkreślenia wyjątkowości nieregularnej struktury paneli z agatów warto spróbować stworzyć kompozycję uwzględniającą ich podświetlenie. Dzięki temu każdy będzie mógł jeszcze bardziej docenić piękno, jakie drzemie w tych niezwykłych kamieniach. Panele z agatów świetnie podkreślą elegancję lobby hotelowego, restauracji, baru, a także mogą stać się zjawiskową dekoracją łazienki w Twoim domu. Pamiętaj, że u nas znajdziesz szeroką ofertę paneli z agatów w różnych odcieniach – Black, Blue, Green oraz Red Onyx.

Kamienie półszlachetne do podświetlania

Kamienie do podświetlania to coś, o czym marzysz? Zachęcamy do zapoznania się z całym asortymentem Stoneland, w którym oprócz niepowtarzalnego transparentnego forniru kamiennego i agatów przygotowaliśmy również panele z ametystu, amazonitu czy kwarcu. Zapraszamy do współpracy!