Porady

Nasz blog to miejsce, w którym znajdziesz porady oraz inspiracje dotyczące kamienia naturalnego. Obserwuj nas! Jeżeli nie znalazłeś na naszej stronie odpowiedzi na nurtujące Cię pytania to napisz do nas, a my na pewno nie pozostawimy Cię bez odpowiedzi.

Kamienne posadzki – ponadczasowe piękno z natury

kamienna posadzka z łupka california gold
Podłogowe płytki z kamienia naturalnego tworzą niepowtarzalne zachwycające posadzki, które są piękne z natury. Posadzki z kamienia naturalnego zapewnią ponadczasową aranżację wnętrza.

Kamień naturalny to materiał ceniony za trwałość, niepowtarzalność  i odporność na zużycie, a wykonanie posadzki z kamienia to inwestycja na wiele pokoleń.  Jego naturalne piękno opiera się czasowi. Charakterystyczna struktura i użylenie  wielu rodzajów kamieni z wiekiem się pogłębia, staje się coraz bardziej wyrazista. Często starzenie się posadzki kamiennej jeszcze bardziej nadaje charakteru naszemu wnętrzu. Jeśli zmatowieje lub wytrze się, można go z łatwością wielokrotnie odnawiać.

Płytki kamienne na podłogi

Wybierając kamień do  wnętrz bardzo istotne jest, określenie miejsca wykorzystania i roli jaką płytki kamienne mają spełniać.  Na posadzki w mieszkaniu nadaje się praktycznie każda odmiana marmuru, granitu, łupka czy wapienia. Jednak wybierając kamień naturalny do miejsc użyteczności publicznej jak np. urzędy, sklepy czy Kościoły, gdzie co dzień przewijają się tysiące ludzi, musimy zwrócić uwagę aby posadzka została wykonana z kamienia bardzo twardego i odpornego na ścieranie. Tutaj doskonałym wyborem jest płytka granitowa , która może być wykończona na wiele sposobów. Popularna płytka polerowana powoli zostaje wypierana przez płytkę z granitu w wykończeniu szczotkowanym. Ciekawa faktura niczym skóra jest znacznie łatwiejsza w estetycznym utrzymaniu niż kamień wykończony na lustro.

Kamień charakteryzuje się bogactwem kolorów, różnorodnością struktur nawet w obrębie tej samej skały. To doskonała cecha zwłaszcza dla tych , którzy chcą mieć niepowtarzalną kamienną podłogę o różnorodnym wybarwieniu. Bardzo modne płytki z łupka Indyjskiego to doskonały wybór na kolorową kamienną posadzkę. Każda płytka będzie się różnić od pozostałych jednak w całości stworzy to piękny niepowtarzalny obraz. Na takie naturalne posadzki nasi klienci najczęściej wybierają łupek Indian Autumn oraz prostokątną  płytkę kamienną California Gold w wykończeniu naturalnym. Stosując płytki kamienne w wykończeniu naturalnie łupanym musimy mieć świadomość, że w początkowej fazie nierówność powierzchni może być delikatnie uciążliwa jednak po krótkim okresie taka kamienna posadzka „złagodnieje” i pod wpływem mycia oraz zwykłego codziennego użytkowania po prostu stanie się gładsza oraz jeszcze bardziej szlachetna. Chcąc uniknąć delikatnych nierówności możemy zastosować twardszy łupek kwarcytowy w wykończeniu szlifowanym. Świetny jest grafitowo czarny łupek kwarcytowy Silver Grey lub czarujący swoją trójwymiarowością kwarcyt Ocean Green. Taka płytka kamienna jest gładka i zazwyczaj ma niewielką grubość bo jest to 10 mm

Dla miłośników jednolitych w kolorze kamiennych podłóg do wyboru jest mnóstwo płytek kamiennych czarnych, szarych, srebrnych, kremowych czy stalowych. Modne czarne kamienne podłogi to przede wszystkim wapień i łupek. Świetnym wyborem jest Płytka kamienna z wapienia w wykończeniu szczotkowanym , która występuje w wielu dużych formatach przy stosunkowo niewielkiej grubości bo około 16 mm.

Kamień naturalny na posadzki do wnętrz

Kamienne posadzki w naszych łazienkach to zazwyczaj  zawsze modny marmur, który również występuje w przeróżnych wykończeniach oraz bogatej gamie kolorystycznej . Polerowane płytki marmurowe lub szczotkowane zawsze będą pięknie się prezentować w naszej łazience.

Płytki z kamienia naturalnego na posadzki mają wiele fantastycznych cech , które powinniśmy wziąć pod uwagę.

Kamień jest chyba najlepszym rozwiązaniem pod ogrzewanie podłogowe, gdyż akumuluje ciepło i jeszcze długo po zakończeniu ogrzewania oddaje je otoczeniu. Natomiast latem nasze płytki kamienne  świetnie utrzymują przyjemny chłód. Chodzenie  boso po naturalnym kamieniu jest bezcenne. Uczucie to często jest porównywalne z chodzeniem po zroszonym trawniku w letni poranek.  Kamień na posadzce powoduje poprawę mikroklimatu w naszym mieszkaniu. W końcu to wytwór natury. Wbrew powszechnej opinii płytki na posadzkę z kamienia naturalnego wcale nie są tak drogie.  Zakres cen kamienia jest bardzo szeroki. W Stoneland można już znaleźć płytki kamienne w niskiej cenie od 120 pln za m2.  Oczywiście nigdy nie będzie to cena najtańszej płytki z marketu budowlanego jednak jakość kamienia naturalnego w ogóle nie może być porównywalna ze zwykłą płytką ceramiczną.  Kamień nigdy nie wyjdzie z mody. Jakość materiału i jego szlachetność to niezaprzeczalne atuty. Kamień naturalny występuje w wielu odmianach, kolorach i fakturach . Możemy wybrać płytkę kamienną w naturalnym wykończeniu , szlifowanym, szczotkowanym, młotkowanym czy piaskowanym. Na swojej podłodze możemy mieć nawet kamień o fakturze skóry , czyli każdy może znaleźć coś dla siebie. Kamień ponad to ma wspaniałą cechę niepowtarzalności. Kamień nikogo nie naśladuje. Płytka kamienna nie jest imitacją niczego innego. Płytki kamienne to wspaniały wytwór natury , który człowiek doskonale przystosował do swoich potrzeb.