Porady

Nasz blog to miejsce, w którym znajdziesz porady oraz inspiracje dotyczące kamienia naturalnego. Obserwuj nas! Jeżeli nie znalazłeś na naszej stronie odpowiedzi na nurtujące Cię pytania to napisz do nas, a my na pewno nie pozostawimy Cię bez odpowiedzi.

Duże i małe arkusze forniru kamiennego

Najczęstszym dylematem, przed którym stają osoby decydujące się na fornir kamienny do łazienki, kuchni czy na elewację jest dobór właściwego rozmiaru. Choć z pozoru kwestia ta wydaje się dość łatwa do rozwiązania, w praktyce może wymagać sporo zaangażowania, zarówno od Klientów, jak i sprzedawców kamienia dekoracyjnego.

Oznacza to, że przy projektowaniu przestrzeni z użyciem forniru kamiennego bierze się pod uwagę nie tylko jego wymiar, ale przede wszystkim sposób ułożenia, który determinuje końcowy efekt wizualny, kluczowy dla stylu wykończenia.

Stoneland – fornir kamienny do wielu zastosowań

Wychodząc naprzeciw zróżnicowanym oczekiwaniom Klientów, proponujemy fornir kamienny w postaci arkuszy 122×305, 122×244 oraz 122×61 cm. Największy z nich to z pewnością gratka dla miłośników naturalnych form, nieprzekonanych do cięcia czy układania forniru w zaaranżowane mozaiki. Niewielkie arkusze mogą być z kolei niezbędne na małych przestrzeniach bądź też w nietypowych układach, np. na poddaszu lub klatce schodowej. Co ważne, niezależnie od tego, na jaki rozmiar się zdecydujesz, w każdym przypadku będziesz mógł zastosować fornir kamienny tam, gdzie chcesz z uwagi na jego niewielką wagę.

Aranżacje z wykorzystaniem forniru kamiennego – wybierz inspirację dla siebie

Fornir kamienny to materiał, który można poddawać obróbce, w zależności od oczekiwanego efektu dekoracyjnego. Użycie dużych arkuszy forniru oznacza mniej łączeń między płytami, jednak może się okazać niemożliwe do realizacji z uwagi na specyfikę danego pomieszczenia. Zdając sobie sprawę ze zróżnicowanych wymagań naszych Klientów, proponujemy łączenie arkuszy w większe monolity, jak i cięcie ich w długie pasy, kwadraty czy kształt cegieł. Uważamy, że wybór dużego formatu do małego pomieszczenia gdzie nie ma możliwości ułożenia monolitu i będzie konieczność dużych cięć przez co arkusze stracą swoją formę nie jest dobrym wyborem. W takich przypadkach znacznie lepiej prezentuje się mały format ułożony np w cegiełkę lub całkowite pocięcie kamienia na nieregularne formy.

Fornir kamienny – praktyczne porady na jego wykorzystanie

Duży format arkusza na pewno zachwycać będzie spektakularnym użyleniem, kolorem, a także łupaną strukturą 3D, które są efektem działania samej natury. Równie interesująco mogą prezentować się jednak małe arkusze, będące niezastąpione zwłaszcza przy niewymiarowych powierzchniach. W ich przypadku masz do wyboru całe mnóstwo technik łączenia forniru kamiennego – w formie długich pionowych pasów, ukośnych linii dających efekt jodełki czy też klasycznych prostokątów, które gwarantują ekonomiczne i oszczędne zastosowanie materiału wykończeniowego. Z przyjemnością zajmiemy się zaprojektowaniem niepowtarzalnej kompozycji, dobierając do siebie arkusze o pasującym użyleniu, tworząc wrażenie jednolitej powierzchni. Sprawdź proponowany przez nas fornir kamienny Ocean Black, Silver Grey bądź Silver Shine Black Line w 3 rozmiarach już dziś. Zapraszamy do współpracy!