Porady

Nasz blog to miejsce, w którym znajdziesz porady oraz inspiracje dotyczące kamienia naturalnego. Obserwuj nas! Jeżeli nie znalazłeś na naszej stronie odpowiedzi na nurtujące Cię pytania to napisz do nas, a my na pewno nie pozostawimy Cię bez odpowiedzi.

Łupek szlifowany – idealny kamień do łazienki

Płytki kamienne z łupka to niebywale zjawiskowy i wdzięczny materiał, który z powodzeniem sprawdzi się nawet w ekstremalnych warunkach łazienkowych.

Łupek szlifowany - idealny do łazienki

Mimo wysokiego poziomu wilgotności, częstego korzystania z pomieszczenia, a także powszechnych trudności z odpowiednią wentylacją łupek z pewnością będzie prezentował się niezwykle gustownie, stanowiąc zarazem powierzchnię łatwą do utrzymania czystości. Szlifowane wykończenie płytek kamiennych z łupka to z kolei gwarancja doskonałego wygładzenia przy jednoczesnym zachowaniu dobrych właściwości antypoślizgowych – istotnych z uwagi na zastosowanie w łazience bądź też toalecie.

Dlaczego warto zdecydować się na naturalny kamień do łazienki?

Nie da się ukryć, że jednym z kryteriów, które często wykorzystuje się do wyboru właściwych płytek do łazienki, jest stopień przewodzenia ciepła mający kluczowe znaczenie w przypadku ogrzewania podłogowego. Takie rozwiązanie – zwłaszcza zastosowane w łazience – wiąże się z niebywałą wygodą, którą bez wątpienia docenia się szczególnie podczas mroźnych zimowych wieczorów, stąpając po nagrzanej podłodze. Jeśli planujesz montaż ogrzewania podłogowego, wybierz właśnie płytki z łupka. Tym, co je wyróżnia, jest szybkie nagrzewanie i gromadzenie ciepła, przy jego równoczesnym wolnym oddawaniu.


Płytki z łupka – sposób na szykowną aranżację łazienki

Naturalny kamień do łazienki to ekologiczne rozwiązanie, które oprócz niezwykłych walorów estetycznych, ma również szereg innych właściwości. Przede wszystkim decydując się na płyty z łupka z powodzeniem można wykorzystać je zarówno na podłogę, ścianę, jak i do brodzika lub prysznica. Warto jednak pamiętać o tym, że aby służyły one jak najdłużej mimo upływu lat, należy wszystkie miejsca, w których płytki będą miały regularny kontakt z wodą zaimpregnować. Świetnie sprawdzi się do tego np. wysokiej jakości nanoimpregnat ochronny z cząsteczkami srebra Lovestoned.

Stoneland – najlepszy wybór płytek z łupka w atrakcyjnej cenie

Chciałbyś zainwestować kamień naturalny do swojej łazienki? Przygotowaliśmy dla Ciebie bogaty asortyment płytek dekoracyjnych z łupka charakteryzujących się dużą trwałością, a także niepowtarzalną kolorystyką obejmującą rozmaite tonacje szarości, zieleni czy antracytu. Zachęcamy do zapoznania się z niezwykłymi szlifowanymi płytkami z łupka Silver Grey, Silver Shine bądź też Ocean Green występującymi w rozmiarze 30×60 cm. Jesteśmy przekonani, że w Stoneland znajdziesz coś w sam raz dla siebie!