Porady

Nasz blog to miejsce, w którym znajdziesz porady oraz inspiracje dotyczące kamienia naturalnego. Obserwuj nas! Jeżeli nie znalazłeś na naszej stronie odpowiedzi na nurtujące Cię pytania to napisz do nas, a my na pewno nie pozostawimy Cię bez odpowiedzi.

Kamień naturalny w łazience Czy to dobry pomysł ?

Kamień naturalny to niezwykle praktyczny materiał , który możemy stosować wszędzie gdzie tylko zechcemy. Oczywiście musi być odpowiednio dobrany do miejsca oraz przeznaczenia.

Kamień naturalny w łazience

Kamień naturalny to niezwykle praktyczny materiał , który możemy stosować wszędzie gdzie tylko zechcemy. Oczywiście musi być odpowiednio dobrany do miejsca oraz przeznaczenia. Zupełnie inny kamień wybierzemy na podłogi do miejsc gdzie dziennie tysiące ludzi ”szura butami’ , a  już innymi kryteriami możemy patrzeć wybierając płytki kamienne na ozdobną ścianę do salonu lub łazienki w naszym domu. Marmur, łupek, granit , trawertyn czy wapień zawsze kojarzyły nam się z królewskimi salonami ale obecnie jego dostępność oraz atrakcyjna cena sprawiają , że coraz częściej gości w naszych mieszkaniach.

Dotychczas wybierając duże płyty kamienne , które musimy docinać w specjalistycznym zakładzie kamieniarskim bardzo ograniczaliśmy sobie dostępność tego wspaniałego materiału dla tzw Kowalskiego. Obecnie kamień naturalny jest sprzedawany w bardzo atrakcyjnych formatach co ułatwia jego montaż . Kupując marmur w formie standardowych płytek o szerokim zakresie wymiarów możemy sobie pozwolić na zatrudnienie do montażu fachowca , który wcześniej był specjalistą np. od gresu. Płytka granitowa w formacie 30x60x1cm nie stanowi już problemu w montażu , klejenie na ściany małych płytek z łupka w wykończeniu naturalnym to już najmniejszy problem nawet dla średnio uzdolnionego montażysty.

Skoro już wiemy , że kamień jest dostępny w formie popularnych prostokątnych lub kwadratowych płytek, że z jego montażem powinien sobie poradzić tzw glazurnik czy zwany w innych regionach Polski fliziarz to przejdźmy do kolejnego pytania.

Okładziny kamienne w łazience – czy to dobry pomysł?

Zdecydowanie TAK ! Kamień naturalny jest wręcz idealnym materiałem do zastosowania w naszej łazience i to nie tylko ze względu na odporność na wilgoć i trwałość, ale przede wszystkim dlatego , że jest częścią natury. Pokój kąpielowy musimy zaprojektować tak żeby był naszym miejscem relaksu oraz wyciszenia , a do takiego efektu zawsze musimy używać materiałów naturalnych jak kamień i drewno. Kamienne płytki to również ponadczasowy i niepowtarzalny wygląd.

Płytki kamienne do łazienki

Płytki kamienne do łazienki to bogactwo kolorów, wykończeń powierzchni oraz struktur. Kamień dekoracyjny naturalny w wykończeniu naturalnym to piękna faktura powierzchni na której załamane światło zachwyca. Płytka kamienna z łupka Indyjskiego w takim wykończeniu jest bardzo trwała i odporna na uszkodzenia. Jeżeli nawet uszkodzimy taką płytkę i odpadnie nam kawałek to i tak ciągle nasza płytka będzie wyglądała naturalnie. Bardzo dużym atutem kamieni naturalnych jest ich przewodnictwo ciepła dzięki czemu doskonale sprawdzają się na posadzce z systemem podgrzewanej podłogi.

Dzięki dostępności kamienia w tak bogatej ofercie kolorystycznej, różnorodności faktur , formatów płyt , dostajemy nieograniczoną możliwość aranżacji naszych wnętrz. Do naszej wymarzonej łazienki możemy wybrać łupek naturalny, marmur, trawertyn, wapień czy granit, a nawet fornir kamienny.  Odpowiednio dobrany i połączony z innymi naturalnymi surowcami jak drewno czy szkło nada naszemu domowi ponadczasowy , luksusowy i niepowtarzalny wygląd za stosunkową niewielka cenę.