Porady

Nasz blog to miejsce, w którym znajdziesz porady oraz inspiracje dotyczące kamienia naturalnego. Obserwuj nas! Jeżeli nie znalazłeś na naszej stronie odpowiedzi na nurtujące Cię pytania to napisz do nas, a my na pewno nie pozostawimy Cię bez odpowiedzi.

Z czym łączyć kamień naturalny?

Niepowtarzalna struktura kamienia dekoracyjnego sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na zastosowanie go właśnie w swoim domu. Doskonale prezentuje się on zarówno w postaci płytek na ścianie w łazience, na podłodze, jak i jako element ozdobny kuchni bądź salonu. Biorąc pod uwagę dużą wszechstronność kamienia naturalnego, z powodzeniem można łączyć go z różnymi innymi materiałami. Na jakie kompozycje warto zwrócić uwagę?

Płytki z kamienia naturalnego oraz metal

Miłośnicy pełnych surowości wnętrz z pewnością docenią możliwości, jakie daje tworzenie aranżacji z użyciem metalu i kamienia. Takie rozwiązanie będzie strzałem w dziesiątkę wszędzie, gdzie dominują geometryczne formy, minimalizm czy pewnego rodzaju powściągliwość. Nie da się ukryć, że eleganckie płytki z kamienia naturalnego staną się bardziej nowoczesne za sprawą metalowych dodatków, które z kolei zostaną urozmaicone przez wyjątkowy charakter kamienia dekoracyjnego.

Drewno i kamień – idealna kombinacja dla wielbicieli natury

Choć wielu osobom może się wydawać, że łączenie tych dwóch materiałów jest raczej trudne, nic bardziej mylnego. Prostą, a zarazem skuteczną zasadą godną uwagi przy dopasowywaniu płytek z kamienia naturalnego do elementów drewnianych, jest kontrast. W przypadku inwestycji w płyty z bogatym użyleniem i ekspresją kolorów zachęcamy do zakupu drewnianych materiałów o delikatnej fakturze czy barwie. W ten sposób oba te surowce nie będą nad sobą wzajemnie dominować, gwarantując harmonijną całość. Pamiętaj również, że kamień pod wpływem drewna nabiera elegancji, a samo drewno zyskuje niepowtarzalną oprawę, dlatego sprawdzą się one zarówno w aranżacjach rustykalnych, klasycznych, jak nowoczesnych.

Cegła w duecie z kamieniem dekoracyjnym

Nie da się ukryć, że cegła to obowiązkowy materiał wykorzystywany w loftowych, ludowych bądź też minimalistycznych wnętrzach. Tym, co ją wyróżnia, jest przede wszystkim surowość, prostota, a także duża wszechstronność, jeśli chodzi o użycie wielu miejscach domu. Jak zestawić jednak cegłę z kamieniem naturalnym? Postaw na uzupełniającą kolorystykę, zwróć uwagę na fakturę materiałów oraz bądź oszczędny w środkach, tak aby nie przesadzić z mnogością tekstur. W ten sposób na pewno stworzysz kompozycję swoich marzeń!